Religious Technology Center Religious Technology Center
A Dianetika és a Szcientológia védjegyeinek tulajdonosa
Bevezetés
A Szcientológia vallás
Aki a Szcientológia jövőjét szavatolja
David Miscavige: A Vezetőtestület Elnöke
Küldjön jelentést az RTC-nek
Az RTC-t érdeklő ügyek

A világunk egyre inkább a tudomány megszállottja. Igen, embereket küldünk a Holdra, feltérképezzük a Mars felszínét, és még a galaxist is felderítjük a NASA-szondák segítségével. A haladó számítógépes technológiával és a bolygó körül keringő műholdakkal kommunikálni tudunk bárkivel, bárhol a Földön – azonnal.

Mindannak ellenére, amit a tudomány hozott számunkra, még mindig van egy űr. Igazából egy szakadék. És a szakadék alján találhatók a humán tárgyak. Így ne lepődjünk meg, hogy a XXI. század csúcstechnológiájával sem tud a tudomány gátat vetni a háborúnak.

Mi a helyzet a mindennapok részévé vált terrorriadókkal? A zaklatottsággal saját otthonunkban, amely olyan gyakori, hogy az életnek nevezett taposómalom részének tartják? Ez olyan, mintha milliónyi otthonban hangzana fel bombariadó nap mint nap. Mi a helyzet a gyerekneveléssel manapság? Ha nem a drogok a probléma, akkor a túl gyakori aggódás azzal kapcsolatban, hogy valóban oktatásban fognak-e részesülni gyermekeink. Ez a valódi riadó, ami együttesen felér egy bomba- és tűzriadóval.

E bolygó problémáinak megoldása nem az »anyagban« rejlik. Ehhez nem férhet kétség. Mert ha az anyag nem képes megakadályozni az országok közti háborút, hogyan is várhatnánk el, hogy választ adjon a »szeretet«, »boldogság« vagy »lelki nyugalom« kérdéseire. Nem várhatunk választ a vegyszerektől. Hacsak valaki nem vásárolja meg a hamis utópiát vagy a »Szép új világot« egy tökéletes hangulatjavító droggal.

Pedig pontosan ezt látjuk a mai világban: a multimilliomos cégek új gyógyszerek tengerét nyújtják, minden betegség csodaszerét, ezzel a gyógyszeripart a bolygó legjövedelmezőbb iparágává téve; jövedelmezőbbé a bankoknál, a pénzintézeteknél, az olajnál vagy a számítógépeknél. A józan ész azt súgja: ez a rossz válasz.

Hiszen nem puszta véletlen, hogy az új gyógyszerek forgalomba hozása mindig egybeesik az előző szabadalmának lejárásával. Ez tény.

És amikor az utolsó »hangulatjavító bogyó« sikerét a haszon alapján ítélik meg, ne csodálkozzanak, ha az nem boldogságot eredményez. Hiszen mi történne ezután azzal a sok értékes részvénnyel?

Ahogy azt minden üzletember tudja – a jó marketing-stratégia megkívánja az új termékek folyamatos kiáramoltatását. És a statisztikák mindent elárulnak: azok a pirulák nem működnek.